PIRM - Nasze projekty

Projekty zrealizowane przez Koło Pojazdów i Robotów Mobilnych

Pierwszy Polski Pojazd Autonomiczny - Jurek

Projekt samochodu potrafiącego poruszać się po drogach bez udziału kierowcy

Wzorem projektów realizowanych w USA pod patronatem agencji DARPA, w 2012 roku rozpoczęliśmy budowę pojazdu przyszłości – samochodu poruszającego się samodzielnie pod drodze bez udziału kierowcy. Projekt pojazdu sterowanego za pomocą komputerów i czujników.

zobacz szczegóły

LEM Napoli

Motocykl elektryczny dla dostawców pizzy

Naszym zadaniem na zawody SmartMoto Challenge Barcelona 2015 było stworzenie motocykla dla dostawców pizzy. Postanowiliśmy zaprojektować pojazd który dzięki pojemnemu, izolowanemu boxowi na pizzę pozwoli dowieźć ciepły posiłek na drugi koniec miasta a przy tym będzie komfortowy na kierowcy.

zobacz szczegóły

LEM Bullet

Pojazd przygotowany na czwartą edycję zawodów SmartMoto Challenge. W tym roku zadaniem konkursowym było zbudowanie pojazdu elektrycznego przeznaczonego dla policji. Nasz motocykl o nazwie LEM Bullet może ułatwiać pracę patrolową policjantów oraz innych służb mundurowych. Jest wyposażony w niezbędne w tej pracy funkcje oraz kilka udogodnień ułatwiających patrole. Jednocześnie, dzięki zastosowanym technologiom, jest pojazdem ekologicznym i ekonomicznym, w sam raz dla patroli miejskich.

zobacz szczegóły

MOS – Miejski Elektryczny Motocykl

Pierwsza wersja tego motoroweru powstała na zawody SmartMoto Challenge 2013. Pojazd ważył niespełna 50kg, jego zasięg wynosił ponad 70 km, a osiągana prędkość 60 km/h. Zdobyliśmy z nim trzecie miejsce na zawodach, niestety, podczas ceremonii wręczenia nagród, został skradziony. Zainspirowani zwycięstwem w zawodach SMC 2014 postanowiliśmy odbudować utracony motocykl. Dzięki zdobytemu doświadczeniu mogliśmy udoskonalić pierwotną konstrukcję.

Celem projektu było  stworzenie motoroweru odwołującego się do klasyków polskiej motoryzacji takich jak Komar, stąd jego nazwa (MOS - skrót od mosquito), ale jednocześnie podążającego za najnowszymi trendami w branży.

zobacz szczegóły

LEM 2014

Lekki Elektryczny Motocykl 2014 powstawał z myślą o zawodach SmartMoto Challenge. Chcieliśmy stworzyć elektryczny pojazd, idealny do poruszania się w mieście, odpowiadający na potrzeby młodych ludzi.

zobacz szczegóły

LEM Falcon

Elektryczny motocykl crossowy

Motocykl crossowy o nazwie LEM Falcon został przygotowany na piątą edycję zawodów SmartMoto Challenge w Barcelonie, które odbyły się w 2017 roku.

 

 

 

 

 

 

zobacz szczegóły

LEM Thunder

Lekki motocykl crossowy, który przygotowujemy na zawody w 2018 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zobacz szczegóły

ZEC - Zero Emission Car

Elektryczny samochód do driftu

Nasz elektryczny samochód do driftu miał być pierwszym tego typu pojazdem na świecie. Postanowiliśmy zbudować go od podstaw i dzięki nowemu spojrzeniu na tę dyscyplinę motorsportu pokazać, że nie liczą się w niej tylko konie mechaniczne, a innowacyjna myśl techniczna oraz nowe technologie.

zobacz szczegóły