Pierwszy Polski Pojazd Autonomiczny - Jurek

Projekt samochodu potrafiącego poruszać się po drogach bez udziału kierowcy

Założenia projektu

Wzorem projektów realizowanych w USA pod patronatem agencji DARPA, w 2012 roku rozpoczęliśmy budowę pojazdu przyszłości – samochodu poruszającego się samodzielnie pod drodze bez udziału kierowcy. Projekt pojazdu sterowanego za pomocą komputerów i czujników.

Nasi sponsorzy

Przebieg projektu

Pierwszy Polski Pojazd Autonomiczny zbudowaliśmy na bazie Toyoty Yaris pierwszej generacji, w niespełna rok czasu. Wykonaliśmy już ogrom prac związanych z przystosowaniem auta pod względem mechanicznym, jak i informatycznym do samodzielnego poruszania się po zadanej drodze, czy też parkowania bez jakiejkolwiek pomocy człowieka! Razem z pojazdem zdobyliśmy szereg nagród jak na przykład Nagrodę Specjalną na Mistrzostwach Polski Robotów 2012 oraz zakwalifikowanie się do finałowej fazy konkursu Valeo Innovation Challenge - innowacje w branży Automotive na 2030 rok i dołączenie do 20 najlepszych drużyn globu.

Dalsze plany

Nie chcemy jednak poprzestać na tym. W dalszych planach mamy m.in. zakup i implementacje nowoczesnego LIDARU 3D, systemu pozycjonowania GPS oraz szeregu czujników, aby pojazd mógł w pełni bezpiecznie i samodzielnie włączyć się do ruchu po drogach publicznych.