MOS – Miejski Elektryczny Motocykl

Założenia projektu

Pierwsza wersja tego motoroweru powstała na zawody SmartMoto Challenge 2013. Pojazd ważył niespełna 50kg, jego zasięg wynosił ponad 70 km, a osiągana prędkość 60 km/h. Zdobyliśmy z nim trzecie miejsce na zawodach, niestety, podczas ceremonii wręczenia nagród, został skradziony. Zainspirowani zwycięstwem w zawodach SMC 2014 postanowiliśmy odbudować utracony motocykl. Dzięki zdobytemu doświadczeniu mogliśmy udoskonalić pierwotną konstrukcję.

Celem projektu było  stworzenie motoroweru odwołującego się do klasyków polskiej motoryzacji takich jak Komar, stąd jego nazwa (MOS - skrót od mosquito), ale jednocześnie podążającego za najnowszymi trendami w branży.

Nasi sponsorzy

Przebieg projektu

Zdecydowaliśmy że projekt będzie realizowany przez nowych członków koła, pod kierownictwem oraz doradztwem tych bardziej doświadczonych. Dzięki temu wyłoniliśmy grupę osób, która będzie tworzyć kolejne projekty. Konstrukcję oparliśmy o wcześniej stworzony projekt ramy, wykorzystaliśmy wiele komponentów rowerowych, dzięki czemu pojazd jest lekki i niezawodny. Główne owiewki motocykla stworzyliśmy własnoręcznie z laminatu, natomiast wszystkie mniejsze zostały wykonane w technologii druku 3D.

Dalsze plany